ЗАХИСТУ НАВКОЛИШНЬОГО СЕРЕДОВИЩА І ЛЮДИНИ МОН УКРАЇНИ ТА НАН УКРАЇНИ вул. Преображенська, 3, м. Одеса, 65082 Україна eksvar@ukr.net |
FOR ENVIRONMENT AND HUMAN PROTECTION OF MES OF UKRAINE AND NAS OF UKRAINE 3 Preobrazhenska str. Odessa, 65082 Ukraine eksvar@ukr.net |
Створено і постійно оновлюється електронний банк даних комплексного моніторингу, який інтегрує інформацію з площі водозбору Куяльницького лиману по 34 пунктам спостережень і в часі охоплює період 1999-2013 рр.
Розроблено концепцію комплексного використання природного рекреаційного потенціалу Хаджибейсько-Куяльницького пересипу, міжлимання, акваторії і узбережжя Хаджибейського та Куяльницького лиманів.
Результати ботанічних досліджень в басейні Куяльницького лиману узагальнені в підготовлених до друку монографіях.
Розроблено Методичні рекомендації щодо створення на базі гідропарку «Лузанівка» функціонального парку аерофітотерапії.
Матеріали досліджень представлені в статтях, доповідях на конференціях, симпозіумах і з'їздах.
До 1941 р. курорт перетворився на зразкову оздоровницю (в складі 9 санаторіїв, грязелікарні, готелі) з автономною системою біологічного очищення стічних вод, великим парком і пляжем. Під час війни 1941-1945 рр. курорт не діяв, були зруйновані грязелікарня, спальні корпуси; майно оздоровниць розграбовано або знищено. Проте, вже в перші повоєнні роки курорт "Куяльник" був не тільки відновлений, але і значно розширено.
Рослинний покрив прибережної зони Куяльницького лиману включає значну кількість ендемічних, реліктових і охоронних рослин. Спектр флорокомплексу лиману налічує понад 500 видів, з яких більше половини - лікарські.
Альгофлора Куяльницького лиману і прибережних водойм налічує понад 200 видів. Найбільш широко представлені діатомові, синьо-зелені і зелені водорості.
Ресурсний потенціал регіону включає в себе запас цінних блакитних (меотіческій) глин, площа виходу на поверхню яких, в прибережній зоні Куяльницького лиману, становить 34.8 га.
Район міжлимання і прибережної зони Куяльницького лиману відрізняється великим ландшафтним розмаїттям: природне геоморфологічне терасування правого берега Куяльницького лиману, штучні посадки і паркові зони в районі пересипу, водно-болотні угіддя і водні об'єкти.